Distriktsråd 101-O 2020/2021

Margareta Parkstam
Distriktsguvernör (DG)

LC Björklinge

Gunnar Rydin
Närmast föregående DG (IPDG)
LC Kisa
Mats Gernandt
1:e vice Distriktsguvernör (1vDG)
LC Trosa
Göran Hammarlund
2:e vice Distriktsguvernör (2vDG)
LC Trosa
Birgitta Åkestam
Distriktskassör (DK)
LC Stockholm Globen
Tomas Johansson
PR/Info, vice Distriktskassör (vDK)
LC Stockholm Globen
Ralf Melin
Globala ledarskapsteamet (GLT)
LC Saltsjöbaden
Maj-Britt Larsson
Globala medlemsteamet (GMT)
LC Söderköping
Lena Carlgren
Koordinator New Voices, vGMT
LC Märsta Arlanda
Lars-Åke Lindman
Globala serviceteamet (GST)
LC Oxelösund
Christian Flodin
IT/Webb
LC Vallentuna
Ivar Rylén
Samordnare medlemsregistret (MyLCI)
LC Björklinge
Göran Pilström
Ungdomskommitté (YEC)
LC Öregrund
Krister Andersson
Ungdomskommitté (vYEC)
LC Åby
Gunilla Persson
LCIF-koordinator
LC Märsta Arlanda
Anders Engström
Miljökordinator
LC Ljugarn
Felle Fernholm
Lions Quest (DNO)
LC Vadstena
Thord Wilhelmsson
Hedersrådets ordförande (HRO)
LC Åby

Distriktsvalnämnd 101-O 2020/2021

Ingemar Andersson
Ordförande (DVNO)
LC Södrtälje S:a Ragnhild
Gunilla Persson
Vice Ordförande (vDVNO)
LC Märsta Arlanda
Torkel Gille
Ledamot
LC Österbybruk Dannemora
Lars-Åke Lindman
Ledamot
LC Oxelösund
Thord Wilhelmsson
Ledamot

LC Åby

Zonordförande 101-O 2020/2021

Ivar Rylén
Zonordförande zon 1 (ZO)
LC Björklinge
Staffan Falk
Vice zonordförande zon 1 (vZO)
LC Knivsta
Hans Björkman
Zonordförande zon 2 (ZO)
LC Enköping
vakant
Vice zonordförande zon 2 (vZO)
Torgny Gille
Zonordförande zon 3 (ZO)
LC Österbybruk-Dannemora
vakant
Vice zonordförande zon 3 (vZO)
Jan Wester
Zonordförande zon 4 (ZO)
LC Vaxholm
vakant
Vice zonordförande zon 4 (vZO)
Sven-Arne Wennerberg
Zonordförande zon 5 (ZO)
LC Huddinge
Björn Andersson
Vice zonordförande zon 5 (vZO)
LC Stockholm
Sven-Arne Wennerberg
tf. Zonordförande zon 6 (ZO)
LC Huddinge
Björn Andersson
tf. Vice zonordförande zon 6 (vZO)
LC Stockholm
Göran Hammarlund
Zonordförande zon 7 (ZO)
LC Trosa
vakant
Vice zonordförande zon 7 (vZO)
Torbjörn Karlbom
Zonordförande zon 8 (ZO)
LC Skärblacka
Alicia Bengtsson
Vice zonordförande zon 8 (vZO)
LC Åby
Lennart Åström
Zonordförande zon 9 (ZO)
LC Skänninge
Sören Wiktorson
Vice zonordförande zon 9 (vZO)
LC Borensberg
Kurt Palmgren
Zonordförande zon 10 (ZO)
LC Visby
Jan-Erik Rosengren
Vice zonordförande zon 10 (vZO)
LC Ljugarn