Distriktsråd 101-O 2021/2022

Mats Gernandt
Distriktsguvernör (DG)

LC Trosa

Margareta Parkstam
Närmast föregående DG (IPDG)

LC Björklinge

Göran Hammarlund
1:e vice Distriktsguvernör (1vDG)

LC Trosa

Torgny Gille
2:e vice Distriktsguvernör (2vDG)

LC Österbybruk-Dannemora

Birgitta Åkestam
Distriktskassör (DK)

LC Stockholm Globen

Tomas Johansson
PR/Info, vice Distriktskassör (vDK)

LC Stockholm Globen

Ralf Melin
Globala ledarskapsteamet (GLT)

LC Saltsjöbaden

Maj-Britt Larsson
Globala medlemsteamet (GMT)

LC Söderköping

Lars-Åke Lindman
Globala serviceteamet (GST)

LC Oxelösund

Lena Carlgren
Koordinator New Voices

LC Märsta Arlanda

Christian Flodin
IT/Webb

LC Vallentuna

Ivar Rylén
Samordnare medlemsregistret (MyLCI)

LC Björklinge

Krister Andersson
Ungdomskommitté (YEC)

LC Åby

Mats Gernandt
LCIF-koordinator

LC Trosa

Anders Engström
Miljökordinator

LC Ljugarn

Felle Fernholm
Lions Quest (DNO)

LC Vadstena

Thord Wilhelmsson
Hedersrådets ordförande (HRO)

LC Åby

Distriktsvalnämnd 101-O 2020/2021

Ingemar Andersson
Ordförande (DVNO)

LC Södrtälje S:a Ragnhild

Lars-Åke Lindman
Vice ordförande (vDVNO)

LC Oxelösund

Torkel Gille
Ledamot

LC Österbybruk Dannemora

Lena Carlgren
Ledamot

LC Märsta-Arlanda

Thord Wilhelmsson
Ledamot

LC Åby

Zonordförande 101-O 2021/2022

Margareta Parkstam
Zonordförande (ZO) zon 1

LC Björklinge

Vakant
Vice zonordförande (vZO) zon 1
Georg Nilsson
Zonordförande (ZO) zon 2

LC Grillby

Per-Eric Josefsson
Vice zonordförande (vZO) zon 2

LC Bålsta

Torgny Gille
Zonordförande (ZO) zon 3

LC Österbybruk-Dannemora

Vice zonordförande (vZO) zon 3
Vice zonordförande (vZO) zon 3
Peter Grafström
Zonordförande (ZO) zon 4

LC Rimbo

Staffan Lundmark
Vice zonordförande (vZO) zon 4

LC Österåker

Björn Andersson
Zonordförande (ZO) zon 5

LC Stockholm

Vakant
Vice zonordförande (vZO) zon 5
Vakant
Zonordförande (ZO) zon 6
Vakant
Vice zonordförande (vZO) zon 6
Lars Kuntze
Zonordförande (ZO) zon 7

LC Oxelösund

Vakant
Vice zonordförande (vZO) zon 7
Alicia Bengtsson
Zonordförande (ZO) zon 8

LC Åby

Mats Hultgren
Vice zonordförande (vZO) zon 8

LC Skärblacka

Sören Wiktorson
Zonordförande (ZO) zon 9

LC Borensberg

Rainer Strobach
Vice zonordförande (vZO) zon 9

LC Kisa

Jan-Erik Rosengren
Zonordförande (ZO) zon 10

LC Ljugarn

Dick Magnusson
Vice zonordförande (vZO) zon 10

LC Slite